Zmes na zmrzlinu CITRÓN (2kg)

19,54 € 9,77 € / 1 kg
máme skladom
Možnosti doručenia

Sušená prášková zmes na výrobu zmrzliny v domácich zmrzlinovačoch s príchuťou citróna, balenie 2kg sáčok

Detailné informácie

Podrobný popis

Zmes na zmrzlinu CITRÓN (2kg)

Prášková zmes na výrobu domácej zmrzliny s citrónovou príchuťou. Zmes je už kompletne pripravená, nemusia sa pridávať žiadne ďalšie ingrediencie - stačí iba zmiešať s vodou. Zmrzlinová zmes je vhodná nielen do zmrzlinovačov z našej ponuky (Guzzanti GZ 158, PRIMO PR406IM a Guzzanti GZ 151), ale aj do ostatných domácich zmrzlinovačov. Zmrzlinová zmes sa riedi s vodou v pomere 1:2,5 (zmes: voda). Zmes je balená v 2kg sáčku. (foto produktu je ilustračné)

Náš tip

Na ozdobenie a dochutenie zmrzliny odporúčame prikúpiť šľahačku a topping (polevu) z našej ponuky!

V príprave domácej zmrzliny sa vyznáme

Nechceme byť "obyčajným" obchodom, ktorý predáva tovar, ktorý pozná iba z obrázkov či propagačných materiálov výrobcov. Dobre si uvedomujeme, že osobná skúsenosť s konkrétnym produktom je jedinou možnosťou, ako sa s ním dokonale zoznámiť – overiť jeho vlastnosti, spoľahlivosť, v prípade surovín aj ich chuť. Preto všetky produkty pred uvedením do predaja osobne testujeme, skúšame a samozrejme aj ochutnávame. Vďaka tomu Vám môžeme ponúknuť iba kvalitné a overené výrobky, poradiť s výberom av neposlednom rade odovzdať naše skúsenosti a tipy na správnu prípravu domácej zmrzliny.

Návod na prípravu zmrzlinovej zmesi so zmrzlinovačom PRIMO PR406IM (objem nádoby 1 liter)

Rozmiešajte cca 160g zmesi na zmrzlinu ve 400ml vody. Zmes miešajte dovtedy, kým sa úplne rozpustí a nebudú v nej hrudky. Potom nechajte zmes 15 minút odstáť. Odstátu zmes nalejte do zmrzlinovače, ktorý potom podľa návodu na obsluhu zapnite. Zmrzlina bude po cca 40-60 minútach pripravená. Pokiaľ chcete zmrzlinu vylepšiť, môžete do zmesi pridať na jemno nakrájané kúsky ovocia alebo čokolády, oriešky a ďalšie ingrediencie podľa Vašej fantázie.

Pre zmrzlinovače s kompresorom iných značiek je postup prípravy zmrzlinovej zmesi úplne rovnaký. Jediný rozdiel však môže nastať v prípade, že váš zmrzlinovač má inak veľký objem nádoby. V tom prípade bude potrebné iba upraviť množstvo zmesi/vody (miešací pomer 1:2,5 stále zostáva). Pamätajte na to, že pri miešaní zmes nadobudne, preto by celkové množstvo použitých surovín (voda, zmes, ovocie...) nemalo presiahnuť cca 60% objemu nádoby zmrzlinovača.

Návod na prípravu zmrzlinovej zmesi so zmrzlinovačom Guzzanti GZ 151A (objem nádoby 1,2 litra)

Rozmiešajte cca 200g zmesi na zmrzlinu v 480ml vody. Zmes miešajte dovtedy, kým sa úplne rozpustí a nebudú v nej hrudky. Potom nechajte zmes 15 minút odstáť. Odstátu zmes nalejte do zmrzlinovače Guzzanti GZ 151 A, ktorý potom podľa návodu na obsluhu zapnite. Zmrzlina bude po 60 minútach pripravená. V prípade, že chcete zmrzlinu tuhšiu, nechajte prístroj po dokončení výrobného procesu ešte podľa potreby v režime "chladenia". Pokiaľ chcete zmrzlinu vylepšiť, môžete do zmesi pridať na jemno nakrájané kúsky ovocia alebo čokolády, oriešky a ďalšie ingrediencie podľa Vašej fantázie.

Pre zmrzlinovače s kompresorom iných značiek je postup prípravy zmrzlinovej zmesi úplne rovnaký. Jediný rozdiel však môže nastať v prípade, že váš zmrzlinovač má inak veľký objem nádoby. V tom prípade bude potrebné iba upraviť množstvo zmesi/vody (miešací pomer 1:2,5 stále zostáva). Pamätajte na to, že pri miešaní zmes nadobudne, preto by celkové množstvo použitých surovín (voda, zmes, ovocie...) nemalo presiahnuť cca 60% objemu nádoby zmrzlinovača.

Návod na prípravu zmrzlinovej zmesi so zmrzlinovačom Guzzanti GZ 158

Rozmiešajte cca 160g zmesi na zmrzlinu v 400ml vody. Zmes miešajte dovtedy, kým sa úplne rozpustí a nebudú v nej hrudky. Pokiaľ chcete zmrzlinu vylepšiť, môžete do zmesi pridať na jemno nakrájané kúsky ovocia alebo čokolády, oriešky a ďalšie ingrediencie podľa Vašej fantázie. Následne vzniknutú zmes dajte odstáť na cca 2h do mrazničky. Potom ju vyberte a premiešajte. Premiešanú zmes nalejte do pripraveného/namrazeného (viď. návod na obsluhu) zmrzlinovače Guzzanti GZ 158, nastavte časovač na 20min a prístroj zapnite. Po zhruba 20 minútach je zmrzlina hotová. V prípade potreby môžete ešte zmrzlinu vložiť na chvíľu do mrazničky, aby ešte viac stuhla.

Náš tip

Doporučujeme po každej výrobe zmrzliny nádobu umyť, riadne vysušiť a vrátiť ju späť do mrazničky, aby bola opäť namrazená a pripravená na ďalšiu výrobu zmrzliny.

Zloženie

cukor, sušené odstredené mlieko, sušené srvátka (z mlieka), stužený kokosový tuk, glukóza, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, emulgátor E472a, aróma, zahusťovadlo E407a, stabilizátory: E412, E466. Môže obsahovať sóju, vajcia, obilniny. Obsahuje lepok.

Priemerné nutričné hodnoty v 100g zmesi

  • energetická hodnota 1741,8/416,3 kcal
  • tuky 8,3 g z toho nasýtené mastné kyseliny 8 g
  • sacharidy 78,6 g z toho cukry 78,6 g
  • bielkoviny 6,8 g
  • soľ 0 g

Dodatočné parametre

Kategória: Zmesi na zmrzlinu
Balenie: 2kg
Vyrobené v:
Príchuť: citrón
Odporúčané skladovanie: Skladujte v suchu a chlade.
Mísící poměr: 1:2,5 (zmes: voda)
Značka: popkornovač.cz

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.