Popkornovač Whirley-Pop Original Silver

Značka: Whirley-Pop
45,79 €
máme skladom
Možnosti doručenia

Domáci popkornovač na prípravu sladkého i slaného popcornu, vhodný na plynový aj elektrický sporák, alebo na sklokeramickú dosku

Môžete tiež zakúpiť vo výhodnejšom balení:

Detailné informácie

Podrobný popis

Domáci popkornovač Whirley-Pop Original Silver (na slaný aj sladký popcorn)

Domáci popkornovač, pomocou ktorého si počas pár minút doma pripravíte čerstvý sladký popcorn i slaný popcorn.

Popkornovač Whirley-Pop Original Silver nevyžaduje pripojenie k elektrickej sieti. Slúži na prípravu popcornu na plynovom či elektrickom sporáku, alebo na sklokeramickej doske. Prístroj nie je možné použiť na indukčnej varnej doske. Na použitie na indukčnej varnej doske je potrebný Popkornovač Stainless Steel Whirley-Pop.

Popkornovač je vybavený drevenou rukoväťou a úchytmi, ktoré zabezpečujú jednoduchú a jednoduchú manipuláciu s popkornovačom. Vnútri popkornovača je miešadlo, ktorým otáčate pomocou "kľučky" - kukurica sa tak vo vnútri popkornovača nepripáli a dobre sa premieša. Na poklope sú umiestnené otvory, ktoré zaisťujú odvod vlhkosti pri pražení kukurice - popcorn je tak ľahký a chrumkavý.

Popkornovač Whirley-Pop Original Silver sa veľmi ľahko a rýchlo čistí a vďaka svojim rozmerom Vám stačí malý priestor na jeho skladovanie.

Popkornovač Whirley-Pop Original Silver dokáže pripraviť neochutený (slaný) popcorn zo 100g kukurice. V prípade výroby sladkého popcornu je možné pripraviť popcorn z 50g kukurice.

Obsah balenia:

  • popkornovač Whirley-Pop Original Silver
  • návod v českém jazyku

V príprave domáceho popcornu sa vyznáme

Nechceme byť "obyčajným" obchodom, ktorý predáva tovar, ktorý pozná iba z obrázkov či propagačných materiálov výrobcov. Dobre si uvedomujeme, že osobná skúsenosť s konkrétnym produktom je jedinou možnosťou, ako sa s ním dokonale zoznámiť – overiť jeho vlastnosti, spoľahlivosť, v prípade surovín aj ich chuť. Preto všetky produkty pred uvedením do predaja osobne testujeme, skúšame a samozrejme aj ochutnávame. Vďaka tomu Vám môžeme ponúknuť iba kvalitné a overené výrobky, poradiť s výberom av neposlednom rade odovzdať naše skúsenosti a tipy na správnu prípravu čerstvého, chutného domáceho popcornu.

Návod na prípravu slaného popcornu v popkornovači Whirley-Pop Original Silver

Do popkornovača nalejte 4 polievkové lyžice oleja a dajte na zapnutý sporák. Po celú dobu praženia popcornu a prvotného „rozpálenia“ oleja musí byť veko popkornovača zatvorené. Akonáhle sa olej rozpáli (cca po 1-2 minútach) nasypte dovnútra 100g kukurice butterfly a zatvorte veko popkornovače. Pomaly a priebežne otáčajte kľukou po celú dobu praženia kukurice. Celá dávka kukurice je vypukaná po cca 3-4 minútach. Akonáhle začne pukanie kukurice spomaľovať, odstavte popkornovač zo sporáka. Upraženú kukuricu (popcorn) ľahko osoľte a podľa Vašej chuti posypte koreniacou zmesou (odporúčané dávkovanie 10g koreniacej zmesi na 100g kukurice) a dôkladne premiešajteKoreniacu zmes a soľ dávajte vždy až na upraženú kukuricu - hotový popcorn. Pokiaľ Vám koreniaca zmes na popcorne málo „drží“, skúste pri pražení kukurice použiť viac tuku (oleja). Uvedené časové lehoty sú iba orientačné - závisí na akom sporáku popkornovač používate.

Návod na prípravu sladkého popcornu v popkornovači Whirley-Pop Original Silver

Do popkornovača nalejte 4 polievkové lyžice oleja a dajte na zapnutý sporák. Po celú dobu praženia popcornu a prvotného „rozpálenia“ oleja musí byť veko popkornovača zatvorené. Akonáhle sa olej rozpáli (cca po 1-2 minútach) nasypte dovnútra 50g kukurica typu mushroom a 20g ochuteného cukru na výrobu popcornu. Pomaly a priebežne otáčajte kľukou po celú dobu praženia kukurice. Celá dávka kukurice je vypukaná po cca 3-4 minútach. Akonáhle začne pukanie kukurice spomaľovať, odstavte popkornovač zo sporáka. Opatrne odklopte horné veko popkornovača a hotový popcorn presypte do servírovacie misy. Do kotlíka nedávajte viac ako uvedených 20g cukru! Uvedené časové lehoty sú iba orientačné - závisí na akom sporáku popkornovač používate.

Náš tip

Na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku pri výrobe popcornu odporúčame použiť nami odskúšaný olej s maslovou príchuťou.

Dodatočné parametre

Kategória: Popkornovače
Záruka: 2 roky
Materiál: hliník, drevená rukoväť
Rozmery (V x Š x H): cca 20 x 45 x 25cm
Hmotnosť prístroja: 0,628kg
Max. dávka kukurice: 50g/100g
Druh spotrebiča: Popcornovače

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.