Popkornovač Stainless Steel Whirley-Pop

Značka: Whirley-Pop
66,63 €
máme skladom
Možnosti doručenia

Domáci popkornovač na prípravu sladkého i slaného popcornu, vhodný na plynový aj elektrický sporák, keramickú aj indukčnú dosku, materiál nerez

Môžete tiež zakúpiť vo výhodnejšom balení:

Detailné informácie

Podrobný popis

Popkornovač Stainless Steel Whirley-Pop (na slaný aj sladký popcorn)

Domáci popkornovač, pomocou ktorého si počas pár minút doma pripravíte čerstvý sladký popcorn i slaný popcorn.

Popkorňovač Stainless Steel Whirley-Pop nevyžaduje pripojenie k elektrickej sieti. Slúži na prípravu popcornu na plynovom či elektrickom sporáku, alebo na sklokeramickej a indukčnej doske. Kotlík je vyrobený z nerezu a oproti modelu Whirley-Pop Original Silver ho možno použiť aj na indukčnej doske a má ozubené koliesko tiež z nerezu.

Popkornovač je vybavený drevenou rukoväťou a úchytmi, ktoré zabezpečujú jednoduchú a jednoduchú manipuláciu s popkornovačom. Vnútri popkornovača je miešadlo, ktorým otáčate pomocou "kľučky" - kukurica sa tak vo vnútri popkornovača nepripáli a dobre sa premieša. Na poklope sú umiestnené otvory, ktoré zaisťujú odvod vlhkosti pri pražení kukurice - popcorn je tak ľahký a chrumkavý.

Popkornovač Stainless Steel Whirley-Pop sa veľmi ľahko a rýchlo čistí a vďaka svojim rozmerom Vám stačí malý priestor na jeho skladovanie.

Popkornovač Stainless Steel Whirley-Pop dokáže pripraviť neochutený (slaný) popcorn zo 100g kukurice. V prípade výroby sladkého popcornu je možné pripraviť popcorn z 50g kukurice.

Obsah balenia:

  • popkornovač Stainless Steel Whirley-Pop
  • návod v českém jazyku

V príprave domáceho popcornu sa vyznáme

Nechceme byť "obyčajným" obchodom, ktorý predáva tovar, ktorý pozná iba z obrázkov či propagačných materiálov výrobcov. Dobre si uvedomujeme, že osobná skúsenosť s konkrétnym produktom je jedinou možnosťou, ako sa s ním dokonale zoznámiť – overiť jeho vlastnosti, spoľahlivosť, v prípade surovín aj ich chuť. Preto všetky produkty pred uvedením do predaja osobne testujeme, skúšame a samozrejme aj ochutnávame. Vďaka tomu Vám môžeme ponúknuť iba kvalitné a overené výrobky, poradiť s výberom av neposlednom rade odovzdať naše skúsenosti a tipy na správnu prípravu čerstvého, chutného domáceho popcornu.

Návod na prípravu slaného popcornu v popkornovači Stainless Steel Whirley-Pop

Do popkornovača nalejte 4 polievkové lyžice oleja a dajte na zapnutý sporák. Po celú dobu praženia popcornu a prvotného „rozpálenia“ oleja musí byť veko popkornovača zatvorené. Akonáhle sa olej rozpáli (cca po 1-2 minútach) nasypte dovnútra 100g kukurice butterfly a zatvorte veko popkornovače. Pomaly a priebežne otáčajte kľukou po celú dobu praženia kukurice. Celá dávka kukurice je vypukaná po cca 3-4 minútach. Akonáhle začne pukanie kukurice spomaľovať, odstavte popkornovač zo sporáka. Upraženú kukuricu (popcorn) ľahko osoľte a podľa Vašej chuti posypte koreniacou zmesou (odporúčané dávkovanie 10g koreniacej zmesi na 100g kukurice) a dôkladne premiešajteKoreniacu zmes a soľ dávajte vždy až na upraženú kukuricu - hotový popcorn. Pokiaľ Vám koreniaca zmes na popcorne málo „drží“, skúste pri pražení kukurice použiť viac tuku (oleja). Uvedené časové lehoty sú iba orientačné - závisí na akom sporáku popkornovač používate.

Návod na prípravu sladkého popcornu v popkornovači Stainless Steel Whirley-Pop

Do popkornovača nalejte 4 polievkové lyžice oleja a dajte na zapnutý sporák. Po celú dobu praženia popcornu a prvotného „rozpálenia“ oleja musí byť veko popkornovača zatvorené. Akonáhle sa olej rozpáli (cca po 1-2 minútach) nasypte dovnútra 50g kukurica typu mushroom a 20g ochuteného cukru na výrobu popcornu. Pomaly a priebežne otáčajte kľukou po celú dobu praženia kukurice. Celá dávka kukurice je vypukaná po cca 3-4 minútach. Akonáhle začne pukanie kukurice spomaľovať, odstavte popkornovač zo sporáka. Opatrne odklopte horné veko popkornovača a hotový popcorn presypte do servírovacie misy. Do kotlíka nedávajte viac ako uvedených 20g cukru! Uvedené časové lehoty sú iba orientačné - závisí na akom sporáku popkornovač používate.

Náš tip

Na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku pri výrobe popcornu odporúčame použiť nami odskúšaný olej s maslovou príchuťou.

Dodatočné parametre

Kategória: Popkornovače
Záruka: 2 roky
Materiál: nerez, drevená rukoväť
Rozmery (V x Š x H): cca 20 x 45 x 25cm
Hmotnosť prístroja: 1,29kg
Max. dávka kukurice: 50g/100g
Druh spotrebiča: Popcornovače

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.