Popkornovač do mikrovlnnej rúry Relaxdays (modrý)

Značka: Relaxdays
13,71 €
máme skladom
Možnosti doručenia

Silikónová misa pre ľahkú a rýchlu prípravu popcornu v mikrovlnnej rúre, tmavo modrá farba

Môžete tiež zakúpiť vo výhodnejšom balení:

Detailné informácie

Podrobný popis

Popkornovač do mikrovlnnej rúry Relaxdays (modrý) (na slaný popcorn)

Veľmi praktická silikónová misa pre jednoduchú a rýchlu prípravu popcornu v mikrovlnnej rúre. Misa aj veko sú vyrobené z vysoko kvalitného silikónu. Do misy stačí iba nasypať kukuricu na popcorn, zakryť vekom (je súčasťou balenia) a vložiť do mikrovlnnej rúry. Popkornovač je balený (dodávaný) v plastovom vrecku, nie v krabici.

Misa má vo vnútri rysky (50g a 100g), podľa ktorých ľahko spoznáte, koľko kukurice sa chystáte pražiť. Čistenie misy na popcorn je tiež veľmi jednoduché - misu a veko jednoducho umyjete v jarovej vode alebo v umývačke riadu. Misu je možné aj zložiť (stlačiť) - v zloženom stave má výšku iba cca 6 cm a nebude Vám tak doma zaberať zbytočne veľa miesta.

Tento produkt je vhodný najmä pre tých, ktorí preferujú zdravší variant popcornu - bez použitia oleja a bez ďalších dochucovacích zmesí. V prípade, že chcete pripravovať ochutený popcorn (slané príchute, soľ), odporúčame skôr zakúpiť popkornovač, kde sa kukurica praží na oleji. Samozrejme je možné si pripraviť aj ochutený popcorn (slané príchute, soľ) s pomocou tejto misy na popcorn, avšak príprava je o niečo pracnejšia. Návod na prípravu ochuteného popcornu uvádzame nižšie.

Tento prístroj nie je určený na výrobu sladkého popcornu.

Obsah balenia:

  • silikónová misa na popcorn
  • veko na misu
  • návod v českém jazyku

V príprave domáceho popcornu sa vyznáme

Nechceme byť "obyčajným" obchodom, ktorý predáva tovar, ktorý pozná iba z obrázkov či propagačných materiálov výrobcov. Dobre si uvedomujeme, že osobná skúsenosť s konkrétnym produktom je jedinou možnosťou, ako sa s ním dokonale zoznámiť – overiť jeho vlastnosti, spoľahlivosť, v prípade surovín aj ich chuť. Preto všetky produkty pred uvedením do predaja osobne testujeme, skúšame a samozrejme aj ochutnávame. Vďaka tomu Vám môžeme ponúknuť iba kvalitné a overené výrobky, poradiť s výberom av neposlednom rade odovzdať naše skúsenosti a tipy na správnu prípravu čerstvého, chutného domáceho popcornu.

Návod na prípravu (ochuteného/slaného) popcornu v popkornovači do mikrovlnnej rúry

Príprava popcornu s týmto popkornovačom je naozaj veľmi jednoduchá. Stačí do misky iba nasypať požadované množstvo kukurica (odporúčame dávať max. 50g), zakryť vekom a vložiť do mikrovlnnej rúry. Mikrovlnnú rúru nastavte na max. výkon a zapnite na 2 - 4 minúty (pozn. čas je iba orientačný, záleží na výkone a vlastnostiach Vašej mikrovlnnej rúry). Popcorn je hotový, akonáhle sa časové oneskorenie medzi pukaním predĺži na cca 5 sekúnd. Pretože je kukurica upražená bez použitia oleja, chýba jej potrebná "mastnota" a koreničky zmes na nej nebude držať. Preto je dôležité hotový popcorn pred zmiešaním s koreniacou zmesou alebo soľou ľahko "omastiť". Najprv vypukaný popcorn zmiešajte s trochou oleja alebo rozpusteného masla a zľahka osoľte. Až potom do popcornu podľa Vašej chuti primiešajte potrebné množstvo koreniacej zmesi  (odporúčané dávkovanie 10g koreniacej zmesi na 100g kukurice) - vďaka oleju sa zmes dobre spojí s popcornom. Koreniacu zmes a soľ dávajte vždy až na upraženú kukuricu - hotový popcorn.

Náš tip

Na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku pri výrobe popcornu odporúčame použiť nami odskúšaný olej v spreji.

UPOZORNENIE: PO VYŤAHNUTÍ Z MIKROVLNNEJ RÚRY MÔŽE BYŤ MISA HORÚCA. PRI MANIPULÁCII S MISOU DBAJTE ZVÝŠENEJ OPATRNOSTI. ODPORÚČAME MISU UCHOPIT POMOCOU UTERKY ČI KUCHYNSKÝCH RUKAVÍC.

Dodatočné parametre

Kategória: Popkornovače
Záruka: 2 roky
Farba: tmavo modrá
Rozmery (V x Š): 14,5 x 25cm
Hmotnosť prístroja: 0,26kg
Materiál: silikón
Max. dávka kukurice: 100g
Druh spotrebiča: Popcornovače

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.